Darek Zaleśny - logo

Acoustic Midnight

O zespole Acoustic Midnight

Waldemar Franczyk

Acoustic Midnight to klasyczny kwartet jazzowy - saksofon, fortepian, kontrabas, perkusja; założony przez Dariusza Zaleśnego w 2001r. Zespół zagrał szereg koncertów klubowych jak również festiwalowych zyskując uznanie publiczności.

Z zespołem występowali: Adam Simons (Australia), Brad Terry (USA), Bogdan Hołownia, Maciej Sikała, Jarosław Śmietana, Jerzy Główczewski, Jerzy Małek, Anita Dąbrowska, Adam Wendt, Yura Owsiannikov (Ukraina), Karol Szymanowski, Józef Eljasz, Miłosz Gawryłkiewicz, Mirosław Skowroński, Magdalena Gołębiowska, Artur Olewniczak, Grzegorz Nadolny, Jarosław Ignaszak, Krzysztof Mróz i wielu innych.

Od 2002r. zespół związany jest z klubem jazzowym Jazzgod w Toruniu, gdzie występuje w każdą niedzielę i gdzie zrodziło się wiele wspaniałych projektów muzycznych.

Nowoczesne formy i rytmy

Muzyka Acoustic Midnight zbliżona jest w swej stylistyce do brzmienia klasycznych kwartetów jazzowych Johna Coltrane'a, Joe Hendersona, Milesa Davisa z lat 50-tych, Joshua Redmana itp. Zespół bazuje na brzmieniach instrumentów akustycznych, a jednocześnie opiera się na nowoczesnych formach, rytmach i środach ekspresji .

Repertuar Acoustic Midnight

Repertuar Acoustic Midnight obejmuje zarówno kompozycje własne jak i standardy jazzowe. Doświadczenie sceniczne muzyków oraz różnorodność repertuarowa i stylistyczna pozwalają dostosować się do różnego charakteru organizowanych przez Państwa imprez i zadowolić nawet najwybredniejsze gusta słuchaczy.

Zapraszamy do współpracy i jesteśmy przekonani, że będziecie Państwo zadowoleni z naszych usług.