Darek Zaleśny - logo

Waldemar Franczyk - perkusja

Edukacja

W latach 1985 -1991 uczęszczał do Szkoły Muzycznej I stopnia w Żaganiu.

W latach 1991-1995 był uczniem Państwowego Liceum Muzycznego Szkoły Talentów w Poznaniu. W tym okresie zdobył pierwszą I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w kategorii zespoły oraz nagrodę specjalną dla najlepszego muzyka akompaniującego.

W 2001 roku ukończył Akademię Muzyczną im F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. 

Nagrody

W 2001 został laureatem I nagrody Stypendium Fundacji Yamaha.

Pierwsza nagroda na I Jazz Rock Festival 2003 w Olsztynie, Grand Prix na Festiwalu Jazz Krokus 2005 w Jeleniej Górze, Grand Prix festiwalu Jazz nad Odrą 2006 oraz indywidualna nagroda dla najlepszego instrumentalisty, finalista Bielskiej Zadymki Jazzowej 2006.

Działalność pedagogiczna

Od 2006 roku jest wykładowcą klasy perkusji na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, a od 2008 roku także wykładowcą na Uniwersytecie Zielonogórskim na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej.

Od 2004 roku jest współorganizatorem Międzynarodowych Warsztatów Perkusyjnych w Żaganiu. Od 2006r. uczestniczy w nich jako wykładowca w gronie czołowych polskich oraz zagranicznych profesorów.

Współpraca muzyczna

Zainteresowania muzyką rozrywkową w połączeniu z doświadczeniem i warsztatem muzyki klasycznej i współczesnej pozwalają mu na poruszanie się w wielu nurtach muzycznych. Obecnie współpracuje z Alex Band, Lubuskie Biuro Koncertowe, Quotlibet Orchestra, Filharmonia Zielonogórska, Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego, Krzysztof Kiljański, Urszula Dudziak.

We wcześniejszych latach współpracował m.in. z Jarkiem Śmietaną, Jerzym Główczewskim, Maciejem Sikałą, Adamem Wendtem, Bogdanem Hołownią, Karolem Szymanowskim, Beatą Bednarz, Hanną Banaszak, Ryszardem Bazarnikiem i Drums Nr. G, Krzysztofem K.A.S.A. Kasowskim i Piotrem Rubikiem.

Waldemar Franczyk - fotografie